Konuk Programları

Sidestreets’in konuk ağırlama programları, Lefkoşa’nın da içinde bulunduğu-fakat onunla sınırlı kalmayan- modern yaşam ve şehir yaşamının görünüşlerini keşfetmeye ve araştırmaya ilgi duyan genç sanatçı ve aydınları desteklemek ve teşvik etmek düşüncesi üzerine kurulmuştur. Bu proje tabanlı program sanatçı ve aydınlara Sidestreets binası içinde tamamen donanımlı çalışma alanları sağlayarak, ortaya koydukları çalışmalara toplumun ilgisini artırmak konusunda yardımcı olmaktadır. İstenildiği takdirde, bireyler sidestreets’in sürekli üyeleri olurlar ve gelecek çalışmaları da, profesyonel yaşamları boyunca Sidestreets’de arşivlenerek muhafaza edilir.

Bireyler ve gruplar Sidestreets konuk ağırlama programları için başvurabilir; Halen,
2008-9 dönemi için başvurular ( Zaman dilimi belirlenmiş proje teklifleri, başvuranların CV’si, ve diğer ilgili bilgiler ile birlikte) kabul edilmektedir.

Kasım 2007 - Nisan 2008,
Sidestreets Konuk Programı konukları Emre Akbil ve Esra Akbil, Sidestreets’te misafir oldukları süre içerisinde Cumhurbaşkanlığı Binası Çalışmalarına başlandı ve bununla ilgili  Mekanın Katmanları adlı sergi düzenlendi.

27 Ekim - 10 Kasım 2008
Sidestreets Konuk Programı konuğu Dr. John Higgins, “Dijital Hikaye Anlatımı” üzerine workshoplar düzenlenecek.